Budowa domów z keramzytu

Kompleksowa budowa ekologicznych domów keramzytowych z gwarancją jakości

dom jednorodzinny wybudowany z prefabrykatów keramzytowych

Niezwykle korzystne z perspektywy odbiorcy właściwości keramzytu sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domu wykorzystując ten nowoczesny materiał. Nic dziwnego – keramzyt jest idealnym wyborem, gdy zwracamy uwagę na stosunkowo niską cenę idącą w parze z wysoką jakością tego wyjątkowego materiału do budowy domów. Przypomnijmy tylko w kilku słowach – keramzyt jest chemicznie obojętny, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, grzyby, pleśń, owady i gryzonie, doskonale izoluje akustycznie, a przy tym dba o ciepło mieszkańców.

Oferta firmy LN-SYSTEM na budowę domów z prefabrykatów keramzytowych jest bardzo przejrzysta. Jako producent elementów prefabrykowanych i doświadczona firma w branży budowlanej, jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową usługę. Własne biuro projektowe umożliwia nam przygotowanie projektów architektonicznych domów nawet dla najbardziej wymagający inwestorów.

Budowa domów jednorodzinnych z keramzytu dla inwestorów indywidualnych stanowi największą część naszej codziennej pracy. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość aby zapewnić niezwykłą wytrzymałość naszym konstrukcjom.

Budowa domów z keramzytu jest pod wieloma względami wydajniejsza od tradycyjnego systemu budowlanego. Domy z keramzytu są proekologiczne z racji wykorzystanego w procesie budowy surowca. Keramzyt jako lekkie kruszywo ceramiczne, otrzymywane w procesie wypalania w wysokiej temperaturze, jest bardzo wytrzymałym materiałem budowlanym, odpornym na gnicie i zagrzybienie, posiada wysoką odporność ogniową. Dodatkowym atutem będą także parametry cieplne oraz energooszczędny charakter keramzytu – wartości które osiągamy są zdecydowanie lepsze, niż te uzyskiwane w podobnych budynkach wykonanych w technologii tradycyjnej. Budując dom w technologii keramzytowej mamy możliwość łatwej adaptacji nowoczesnych rozwiązań jak np. pompy ciepła czy systemy rekuperacji.

Budowane przez nas domy z prefabrykatów keramzytowych posiadają jeszcze jeden, bardzo ważny atut, jakim jest czas budowy! Od momentu przygotowania płyty fundamentowej do zamknięcia konstrukcji dachu budynku dachówką ceramiczną zazwyczaj mija kilka tygodni! Niezależnie od warunków atmosferycznych, możemy zapewnić, że Twój wymarzony dom powstanie w zaledwie 8 tygodni!

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty. Spraw sobie prezent w postaci solidnego budynku mieszkalnego – wybuduj dom z keramzytu i zadbaj o swoją przyszłość!

Budowa domów jednorodzinnych z prefabrykatów keramzytowych

Wykorzystywane do budowy domów jednorodzinnych płyty z keramzytu to wielkowymiarowe elementy prefabrykowane o wysokości pełnej kondygnacji. Keramzyt jest kruszywem znajdującym szerokie zastosowanie w budownictwie. Prefabrykaty keramzytowe powstają w naszym zakładzie produkcyjnym na podstawie projektów architektonicznych (własnych lub dostarczonych przez inwestora). Z zakładu dostarczane są bezpośrednio na plac budowy domu własnym transportem z zapewnieniem całej niezbędnej logistyki. Całość elementów konstrukcyjnych budynku jest składana bezpośrednio na płycie fundamentowej przy pomocy wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz przy użyciu ciężkiego sprzętu dźwigowego.

ekipa budowlana na placu budowy domu jednorodzinnego z prefabrykatów keramzytowychKażdy element prefabrykowany jest kontrolowany na wszystkich etapach produkcji. Elementy keramzytowe, wykorzystywane do budowy domów jednorodzinnych, są dokładnie dopasowane do pozostałych, a dzięki przygotowanym precyzyjnie otworom, możemy błyskawicznie dokonać montażu m.in. okien, drzwi, instalacji elektrycznej czy wod.-kan. Dodajmy również, że keramzyt jako materiał bardzo elastyczny, umożliwia wykonywanie w nim skosów czy też łuków.

Budowa domów jednorodzinnych przebiega bardzo sprawnie, dodatkowo budowa domów z keramzytu jest tańsza, a jego dalsza eksploatacja (w porównaniu do budynków stawianych metodą tradycyjną) jest znacznie niższa. Znakomite parametry akustyczne domów z prefabrykatów keramzytowych wpływają także na lepszy komfort życia. Budowa domów z keramzytu to także przyjazny alergikom system, odporny na gnicie oraz zagrzybienie.

Oferujemy Państwu budowę atrakcyjnych cenowo jednorodzinnych domów z keramzytu zarówno z wykorzystaniem naszych projektów, jak i tych dostarczonych przez pracownie projektowe – adaptujemy projekty do technologii keramzytowej.

Jak przebiega budowa domu z keramzytu w LN-SYSTEM?

budowa domu z keramzytuInwestor posiadający gotowy projekt budowlany wraz z kompletną dokumentacją budowlaną, może przystąpić do budowy domu z keramzytu.

Budowa domu rozpoczyna się od przygotowania prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych z keramzytu w zakładzie produkcyjnym. Wszystkie elementy z keramzytobetonu przygotowywane są na podstawie projektu architektonicznego budynku  (tradycyjne projekty budowlane mogą również być dostosowane do technologii keramzytowej). Każdy element prefabrykowany jest wykonany z ogromną dokładnością i wysoką precyzją, posiada wszystkie niezbędne otwory montażowe, wycięcia na drzwi i okna oraz bruzdy pod instalacje elektryczną, grzewczą czy też wodno-kanalizacyjną.

Gotowe elementy dostarczane są bezpośrednio na plac budowy domu. Ogromną zaletą firmy LN-SYSTEM jest własna linia produkcyjna elementów prefabrykowanych oraz transport. Najwyższa jakość produktu, zaplecze logistyczne oraz transportowe pozwala nam realizować zamówienia bardzo sprawnie, w krótkich terminach oraz konkurencyjnej cenie.

Kolejny etap w procesie budowy domu z keramzytu to montaż ścian konstrukcji budynku na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej. Łączenie poszczególnych elementów ścian odbywa się przy pomocy podnośnika. Łączenie odbywa się za pomocą zakotwionych w prefabrykowanych elementach strzemionom lub stalowym pętlom, przez które następnie przeprowadzany jest pręt zapobiegający rozsuwaniu się ścian. Powstałe kanały wypełnia się betonem.

Jeżeli posiadamy już osadzoną na płycie fundamentowej konstrukcję budynku, przystępujemy do montażu stropu. Przy budowie jednorodzinnego domu z prefabrykatów keramzytowych możemy zastosować strop betonowy, strop typu filigran lub strop drewniany. Decyzja o zastosowanym rodzaju stropu wynika przede wszystkim z założeń projektowych. W zamkniętej stropem konstrukcji domu możemy przystąpić do prac instalatorskich (instalacja elektryczna, instalacja kanalizacyjna, instalacja wodna) oraz rozpocząć montaż dachu. Równocześnie z pracami przy konstrukcji dachu, możemy już rozpocząć montaż okien oraz drzwi a także zaplanować prace przy elewacji budynku (ocieplenie, montaż rynien i rur spustowych). Na koniec pozostaje wylewanie posadzki, pokrycie ścian wewnętrznych budynku warstwą szpachli cienkowarstwowej oraz prace wykończeniowe.

montaż ścian z keramzytu